علائم بیماری قند خون و روش های پایین آوردن آن

[ad_1]

به گزارش  پایان نیوز؛  زمانی که شما بیماری در بدن دارید یا اینکه به استرس مداوم دچار هستید بدن شما هورمون مبارزه با استرس تولید می‌کند این هورمون سبب بالا رفتن قند در خون شما می‌شود؛ همچنین از دیگر عواملی که سبب بالا رفتن قند خون می‌شود می‌توان به دارو‌های دیابت، خوردن یا نوشیدن کربوهیدرات بیش از حد معمول، فعالیت کم یا ورزش نکردن، آسیب‌های ناشی از جراحی اشاره کرد.

در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم می شود؛ بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد.

نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط مکانیزم‌های مختلف است؛ دیابت ۲ نوع اصلی دارد، در دیابت نوع یک تخریب سلول‌های بتا در پانکراس منجر به نقص تولید انسولین می‌شود و در نوع ۲مقاوت پیشرونده بدن به انسولین وجود دارد که در نهایت ممکن است به تخریب سلول‌های بتای پانکراس و نقص کامل تولید انسولین منجر شود، در دیابت نوع ۲مشخص است که عوامل ژنتیکی، چاقی و کم تحرکی نقش مهمی در ابتلای فرد دارند.

قند خون شما چند است؟/راهکارهایی جالب برای کاهش قند خون
نشانه‌های دیابت نوع ۱

کاهش وزن بدون دلیل
تاری دید
تکرر ادرار که در آن حجم ادرار زیاد شده است، بیمار هر بار که ادرار می‌کند مقادیر زیادی ادرار دفع می‌کند.
خشکی دهان و تشنگی بیش از حد
احساس ناگهانی خستگی

قند خون شما چند است؟/راهکارهایی جالب برای کاهش قند خون

نشانه‌های دیابت نوع ۲

تاخیر در التیام زخم‌ها و بریدگی‌ها
عفونت‌های ادراری
ناتوانی جنسی سوزش و احساس مور مور شدن در دست‌ها و پا‌ها

افزودن دارچین به مواد غذایی، انجام فعالیت ورزشی روزانه، حفظ وزن مناسب، اضافه کردن سرکه به وعده‌های غذایی غنی از کربوهیدرات‌ها و خوردن غذا‌هایی با مقدار قند پایین از جمله موارد پایین آوردن قند خون در بدن به شمار می‌آیند.

منبع: http://www.webmd.com

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *